Komputer a dziecko: Nauka online

Współczesny dorobek ludzkości, w postaci Internetu oraz wszelkiego typu komputerów ma na celu służyć nie tylko do rozrywki, ale także do pracy i wysiłku intelektualnego.

W tym celu niezbędne jest więc należyte zastosowanie komputera. Musimy pamiętać, aby właściwie przygotować naszego szkraba do pracy na tego rodzaju sprzęcie.

Nie pozwólmy mu przyzwyczaić się wyłącznie do tego, iż w Internet to jedynie przyjemność typu granie w gry komputerowe czy też oglądanie filmików bądź komunikowanie się z przyjaciółmi. Musimy być świadomi także tego, że nauka online może być połączeniem zarówno przyjemności, jak i pożyteczności. W końcu dziecku będzie zdecydowanie bardziej wchodziła edukacja w przystępnej formie, korzystając do tego z interaktywnych sposobów aniżeli przykładowo siedzenie z książką przy biurku.

Ponadto warto wiedzieć, iż tradycyjne źródła kształcenia typu klasyczne podręczniki wraz z biegiem zostają wyparte przez znacznie bardziej atrakcyjne rozwiązania, jakimi są chociażby komputerowe programy pozwalające na nauczanie w praktyczny i ciekawy sposób. Dziecko czy młodzież nie muszą ślęczeć nad suchymi faktami, ale mogą poprzez zabawę i rozrywkę przyswajać ważne i wartościowe wiadomości, jakie następnie posłużą im w ławie szkolnej czy na przeróżnych egzaminach. To strzał w dziesiątkę dla tych rodziców, którzy mają problem z zagonieniem dziecka do nauki. W końcu powodem nie musi być wyłącznie lenistwo, ale czasem także problemy z koncentracją, trudny etap dorastania, dojrzewanie jak i nawet choroby typu ADHD przejawiające się tak dużą nadpobudliwością, iż w zasadzie usiedzenie w jednym miejscu i czyste kucie na pamięć nie wchodzi w grę.

Wtedy Internet i komputer, które zawsze ciekawią są jak najbardziej pożądanymi metodami edukacji.

napisane przez: