Porady komputerowe: Jak dbać o baterie w laptopie

Kupienie nowego sprzętu komputerowego, w tym laptopa, który jest chyba dzisiaj najbardziej popularnym urządzeniem elektronicznym, od razu sprawia, iż użytkownik nowiutkiej maszyny chce o nią za wszelką cenę należycie zadbać.

W tym celu warto pamiętać, iż samo czyszczenie obudowy czy usuwanie kurzu gromadzącego się między klawiszami to nie wszystko.

Równie istotne jest zatroszczenie się o właściwe korzystanie z laptopa a także jego użytkowanie w należyty sposób. Jednym z takich aspektów okazuje się zadbanie o baterię w naszym świeżo nabytym laptopie.

W tym celu musimy znać kilka podstawowych wskazówek. Po pierwsze, czytajmy ulotki. Wydaje się, że to banał nic nie wnoszący, ale wbrew pozorom jest to bardzo istotne, aby pamiętać o czytaniu instrukcji znajdujących się wraz z produktem, jaki nabywamy. To niesamowicie ważne, bowiem każdy producent zamieszcza własne informacje – to oznacza, że w różnych laptopach może być równie. Jeszcze jedna kwestia to to, aby pamiętać, iż w nowych sprzętach bateria jest pełna bądź niemal pełna kiedy zasilacz jest wpięty. Tym samym nie ulega zużywaniu. Prąd pobierany jest przecież z zasilacza. Następna kwestia to to, że gdy mamy plan pracować ciągle z zastosowaniem zasilacza, warto usunąć baterię, bowiem jeżeli będzie leżała nieużywana, prędzej się rozładuje i to z czasem doprowadzi do jej uszkodzeń. Szybciej się zniszczy. Na koniec jeszcze jedna wskazówka – musimy pracować na baterii co jakiś czas, odłączając wtedy kabel i w ten sposób nie będzie kłopotu ze szwankowaniem baterii.

Specjaliści zalecają także rozładowywanie baterii raz na jakiś czas zupełnie do zera, gdy natomiast ładujemy baterię to do pełna. Warto pamiętać, aby ładować baterię najrzadziej jak to możliwe. Jeżeli nie używamy baterii, to magazynujmy ją do połowy rozładowaną. Poza tym, musimy baterię przechowywać zawsze w odpowiednim miejscu – w takim, gdzie temperatura jest umiarkowana i gdzie jest sucho. Nie jest wskazane trzymanie jej tam, gdzie jest wysoka temperatura i ostre promienie słoneczne.